Generator wodoru do wody – co to właściwie jest?

Generator wodoru do wody – co to właściwie jest?

Wodór cząsteczkowy to obecnie najskuteczniejszy antyoksydant o wielu właściwościach prozdrowotnych. Jednym ze sposobów na uzyskanie wody wodorowej, silnie nasyconej tym dobroczynnym pierwiastkiem, jest generator wodoru do wody.

Woda wodorowa – właściwości

Odpowiednie nawodnienie jest fundamentem zdrowia. Woda wodorowa, dzięki wysokiej zawartości wolnego wodoru oraz mniejszym cząsteczkom, szybciej i skuteczniej nawadnia organizm. Jest również lepiej wchłaniana, dlatego poleca się ją w przypadku problemów skórnych. Używana do mycia twarzy poprawia wygląd cery, nie wywołuje podrażnień i może być swobodnie stosowana przez alergików.

Zanieczyszczone powietrze, wysoko przetworzone produkty oraz stres sprzyjają powstawaniu tzw. wolnych rodników, które przyczyniają się do rozwoju nowotworów oraz szeregu groźnych chorób. Wodór jako silny antyoksydant chroni komórki organizmu przed ich działaniem, a tym samym zmniejsza ryzyko zachorowania na nowotwór.

Wodór ma również korzystny wpływ na metabolizm. Poprawia procesy trawienne, niweluje zaparcia i wspomaga odchudzanie. Dzięki skutecznemu wypłukiwaniu toksyn z organizmu przejawia działanie oczyszczające i tonizujące.

Badania kliniczne wykazały skuteczność pierwiastka w leczeniu cukrzycy, nadciśnienia tętniczego, niektórych chorób serca, schorzeń dermatologicznych czy alergii. Z powodzeniem można stosować go jako wsparcie przy leczeniu farmakologicznym oraz jako dodatkowe wzmocnienie organizmu.

Generator wodoru do wody – działanie

Cząsteczki wodoru są na tyle niewielkie, że mogą przenikać przez ścianki naczyń, a przez to szybko ulatniają się z cieczy. Z tego powodu wody wodorowej nie kupimy w sklepie w przeciwieństwie do klasycznej, butelkowanej wody mineralnej. Aby skorzystać z pełni właściwości wody z aktywnym wodorem, najlepiej pozyskiwać ją w warunkach domowych. Istnieje kilka metod jej otrzymywania, jedną z nich jest generator wodoru do wody.

To innowacyjne urządzenie umożliwia produkcję prozdrowotnej wody z wolnym wodorem we własnej kuchni. W ostatnich latach generatory zyskały ogromną popularność na całym świecie, a coraz częściej słyszy się o nich także w Polsce. Generator wodoru do wody rozpuszcza w wodzie pierwiastek pod bardzo wysokim ciśnieniem. Wysokiej klasy urządzenia zawierają również filtry, które dodatkowo usuwają z wody różnego rodzaju zanieczyszczenia. W ten sposób przygotowana ciecz to gwarancja czystości i lepszego nawodnienia niż w przypadku zwykłej, a nawet filtrowanej wody.

Woda wodorowa – ekologiczna i zdrowa?

Woda bogata w wodór to mniej plastikowych butelek w domu, mniej szkodliwych związków występujących w wodzie kranowej i przede wszystkim – więcej korzyści dla zdrowia. Dzięki lepszemu nawodnieniu szybko odczujemy poprawę samopoczucia, a jej długofalowe dobroczynne działanie utwierdzi nas w przekonaniu, że dokonaliśmy dobrego wyboru.

Woda wodorowa wśród naukowców i pacjentów zasłynęła głównie jako napój leczniczy, jednak to nie koniec jej zalet. Doskonale sprawdza się również do mycia żywności. Oczyszcza owoce i warzywa z zanieczyszczeń i chemikaliów oraz wzbogaca ich smak.

Działanie oczyszczające i ochronne zauważymy także w przypadku pielęgnacji skóry i włosów. Świetnie oczyszcza, nawilża oraz zapobiega wypadaniu włosów.

Decydując się na generator wodoru do wody, nie tylko zapewniamy sobie regularny dostęp do jej prozdrowotnych właściwości, ale także ograniczamy zużycie plastiku. Ten jednorazowy wydatek może posłużyć przez wiele lat wszystkim domownikom.