Ile kosztuje wyprawka dla noworodka do domu?

Ile kosztuje wyprawka dla noworodka do domu?

Spodziewanie się nowego członka rodziny wiąże się nie tylko z radością oraz oczekiwaniem, ale także całym szeregiem obowiązków i rzeczy do zrobienia. Wśród długiej listy zadań do wykonania nie może zabraknąć skompletowania wyprawki. Musi być ona dokładnie przemyślana, aby po przyjściu na świat młodego człowieka nie stresować się szukaniem po sklepach potrzebnych przyborów.

Wyprawka dla noworodka – co trzeba kupić?

Skompletowanie wyprawki nie jest tak łatwe jak może się to wydawać na pierwszy rzut oka. Oczywiście, sytuacja jest o wiele prostsza, kiedy wyprawka zostaje przygotowana dla kolejnego dziecka, jednakże brak doświadczenia w przypadku pierwszej pociechy może wywołać sporą dawkę stresu oraz niepotrzebnego napięcia. Artykuły dla niemowląt mogą być nabywane zarówno w sklepach stacjonarnych, jak również tych działających w Internecie i każdy z nich ma zarówno swoje wady, jak i zalety.

Czego jednak nie może zabraknąć w trakcie kompletowania wyprawki. Wózek, łóżeczko i fotelik to absolutne minimum. W dalszej kolejności należy nabyć odpowiedni materac, kołderkę, poduszkę oraz pościele i przewijak. Pampersy, chusteczki nawilżające, oliwka, żel do mycia ciała oraz krem do podrażnionej pupy to kolejne niezbędne elementy. Artykuły dla niemowląt, których nie może zabraknąć w wyprawce to oczywiście szczoteczka do włosów, smoczki, butelki itd. Bardzo ważną rolę odgrywają odpowiednie ubrania. Muszą być one dopasowane do pory roku i wykonane z odpowiedniego materiału. Najlepsze są wyroby, które powstały z bawełny, gdyż umożliwiają one oddychanie skóry dziecka, co odgrywa bardzo ważną rolę przede wszystkim w trakcie sezonu letniego. Jednakże, nawet latem konieczne jest wzbogacenie wyprawki o sweterki, skarpetki oraz inne cieplejsze ubrania. Przypomnijmy, że noworodki po opuszczaniu brzucha mamy potrzebują zdecydowanie więcej ciepła niż osoby, które poruszają się samodzielnie. Są one cały czas w bezruchu i przesypiają większą część dnia, dlatego różnorodne ubranka, kocyki oraz czapeczki są niezbędne.

Koszt wyprawki

Artykuły dla niemowląt, których nie może zabraknąć w wyprawce to także różnorodne zabawki, gryzaki oraz inne produkty umożliwiające zajęcie uwagi dziecka. Muszą być one jednak dopasowane do wieku, gdyż neonowe, grające zabawki to nietrafiony prezent dla parotygodniowego malucha, który pragnie przede wszystkim spokoju. Produktów potrzeba bardzo wiele, właśnie dlatego nie można jednoznacznie podać ceny związanej z kompletowaniem wyprawki. Jedno jest pewne, mowa o kwocie rzędu kilku tysięcy złotych.