Jak przyjmować magnez aby naprawdę się wchłaniał?

Jak przyjmować magnez aby naprawdę się wchłaniał?

Nie każdy zdaje sobie sprawę w jaki sposób styl życia oraz spożywane produkty wpływają na stan zdrowia oraz samopoczucie. Magnez, tak jak i inne minerały odgrywa bardzo ważną rolę we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Przekonaj się w jaki sposób należy rozpocząć suplementację aby przyniosła ona właściwe rezultaty.

Objawy niedoboru magnezu

Kiedy w organizmie nie występują wystarczające ilości magnezu można spodziewać się przede wszystkim uczucia zmęczenia. Dodatkowo, występują problemy ze skupieniem uwagi oraz koncentracją. Tlenek magnezu, a raczej jego brak odpowiada także za pojawienie się nieprzyjemnych skurczy mięśni, które występują przede wszystkim w łydkach. Niezwracanie uwagi na wymienione powyżej objawy są w stanie wywołać choroby związane z układem sercowo-naczyniowym bądź nerwowo-mięśniowym. Mowa chociażby o trzęsących się rękach, zawrotach głowy, nudnościach, a w najgorszym przypadku można zauważyć komplikacje w funkcjonowaniu serca.

Tlenek magnezu – w jakiej formie należy go przyjmować?

Magnez występuje w spożywanych posiłkach oraz napojach. W wielu przypadkach jednak nie jest to wystarczające i konieczne jest sięganie po odpowiednie suplementy diety. Aby robić to właściwie konieczne jest pamiętanie o podstawowych zasadach, które zostaną omówione poniżej. Tlenek magnezu bardzo ceni obecność witaminy B i właśnie takich środków należy szukać. Kiedy przyjmowany zostaje ze wspomnianą witaminą, jego wchłanianie jest nawet o 40% większe. Witamina D także dobrze wpływa na magnez, gdyż organizm nie ma większych trudności z jego wchłanianiem. Kiedy człowiek zauważa skutki uboczne niedoboru magnezu w trakcie wykonywania odpowiednich badań należy sprawdzić także obecność potasu w organizmie. Jako, że łączą się one w organizmie i co za tym idzie odpowiadają za wiele funkcji oraz czynności, warto cały czas kontrolować poziom zarówno jednego, jak i drugiego.  Żeby tlenek magnezu był dobrze przyswajany przez organizm warto sięgać po mleczan oraz cytrynian. Sprawiają one, że magnez zostaje przez organizm wchłaniany zdecydowanie lepiej oraz szybciej. Liczba jonów także odgrywa bardzo ważną rolę. W jednej tabletce jego ilość powinna wahać się od 50 do 100 mg. Warto zdawać sobie sprawę, że występują także minerały, które utrudniają jego wchłanianie. Mowa przede wszystkim o żelazie, wapnie oraz fosforanach. Sprawiają one, że magnez nie wchłania się przez organizm tak dobrze jak powinien. Kiedy wziąć pod uwagę fosforany, zostają one dodawane do wędlin, serków topionych oraz niektórych napojów. Należy więc mieć się na baczności.