Jak przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej?

Jak przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej?

Odchudzanie powinno odbywać się z głową. Nie jest sztuką głodzić się przez kilka tygodni i schudnąć, a potem szybko wrócić do nadwagi. Podstawą zdrowego odchudzania jest dieta i ćwiczenia. Każdy człowiek spala tkankę tłuszczową w swoim tempie, a sposobów na jego spalanie jest wiele.

Jak można przyspieszyć spalanie tłuszczu?

Na początek warto zastosować kilka prostych wskazówek. Pierwszą z nich jest wypicie około pół litra wody w ciągu 20 minut od przebudzenia. Organizm po nocy jest odwodniony i ma wolniejszy metabolizm. Woda nie tylko nawodni organizm, ale również przyspieszy metabolizm o 25%. Poza tym, kiedy ciało jest odwodnione, nie ma możliwości wykorzystać swojego potencjału.

Nie wolno zapominać o zjedzeniu śniadania, które powinno składać się z białek i tłuszczy. Rano węglowodany nie są wskazane. Dobrym źródłem białka są jajka, mięso, jogurt naturalny. Zdecydowanie na pierwszym miejscu na śniadanie polecane są jajka. Białko w ilości 30 gram. pozwoli na szybsze spalanie tłuszczu.

Warto stawiać na produkty zwane termogenikami, czyli przyspieszającymi metabolizm. Należą do nich kawa, herbata oraz przyprawy takie jak: papryka, imbir i pieprz. Picie kawy jest jak najbardziej wskazane, lecz niedopuszczalne jest dodawanie do kawy cukru, mleka, karmelu i innych dodatków. Aby przyspieszyć spalanie tłuszczu trzeba pić prawdziwą czarną kawę, ewentualnie z odrobiną cynamonu. Herbata działa równie termogenicznie, jak kawa, oczywiście jeden i drugi napój powinien być wypijany bez cukru.

Co jeszcze można zrobić?

Wody nie pijemy jedynie rano, po przebudzeniu, lecz przez cały dzień, małymi porcjami. Przez cały dzień powinno być wypijane 2-3 litry wody niegazowanej. Metabolizm można podkręcić, używając przypraw zawierających kapsaicynę, czyli pieprzu lub papryczek chilli. Ponadto, aby przyspieszyć metabolizm, można sięgnąć po suplementy np. Therm Line Fast, Zielony Jęczmień, Bio- CLA z zieloną herbatą. Produkty te zawierają naturalne składniki, które przyspieszają spalanie tłuszczu. Są to składniki takie jak np. pieprz kajeński, zielona herbata, ekstrakt z imbiru, zielonej kawy, cynamonu, a także chrom, który bierze udział w utrzymaniu prawidłowego poziomu glukozy we krwi.

Jeśli oprócz diety, obecna jest regularna aktywność fizyczna to świetnie. Efekty odchudzania na pewno się pojawią. Aby przyspieszyć ten proces, można przyspieszyć metabolizm nie wychodząc z domu na siłownię, korzystając ze skakanki. Dzięki regularnemu skakaniu na skakance można spalić sporo tłuszczu.