Jak wrócić do swojej wagi po urlopowym obżarstwie?

Jak wrócić do swojej wagi po urlopowym obżarstwie?

Pilnując diety przez większą część całego roku, podczas urlopu zwykle chcemy „wyluzować” i nieco odpuścić. Tak naprawdę urlopowe obżarstwo nie powinno spowodować nagłego przyrostu wagi, jednak czasem okazuje się, że urlop kosztuje nas kilka kilogramów na plusie. Co zrobić, by wrócić do formy?

Po pierwsze oczyszczanie organizmu.

Powrót do diety po wakacyjnym obżarstwie nie jest łatwy. Nieregularne, wysokokaloryczne posiłki dodatkowo zakrapiane alkoholem, wpływają na rozregulowanie apetytu. Jeżeli baza dirty była zachowana, a odstępstwa polegały jedynie na sporadycznym wypiciu piwa lub zjedzenia lodów, można bez obaw wrócić do diety sprzed wakacji. W innym razie gwałtowne zmiany będą niewskazane, ponieważ motywacja i chęć do działania może szybko ulec obniżeniu.

Dlatego na początek najlepiej wyrzucić z diety słodycze, fastfoody i alkohol, a także rozpocząć oczyszczanie organizmu. Zalecane jest jedzenie większej ilości warzyw np. buraków, zielonego ogórka, selera naciowego, czy szpinaku. Zamiast kawy lub czarnej herbaty lepiej wybrać zieloną herbatę, wodę mineralną, a także soki owocowych i owocowo- warzywne koktajle.

Jak wrócić do treningów po urlopie?

Jeżeli podczas urlopu jedyną aktywnością był powolny spacer, w pierwszej kolejności zdecydować się na lekki trening- dużo mniej intensywny niż był wykonywany przed urlopem. Dzięki temu organizm będzie miał czas na przyzwyczajenie się do dawnej rutyny. Nie trzeba się obawiać, że powrót do formy będzie trwał długo. Warto zadbać o odpowiednią motywację, by wytrwać w swoich postanowieniach. Aby to osiągnąć, najlepiej zapisywać sobie osiągnięte cele, ponieważ najlepszą motywacją jest obserwowanie własnego progresu. Należy również wyznaczyć cel końcowy, który chcemy osiągnąć. Pomaga on w konsekwentnym trenowaniu, jak również w trzymaniu się diety.

Jaki suplement na odchudzanie będzie właściwy, by wrócić do formy?

Aby wspomóc zrzucenie nadprogramowych kilogramów po wakacjach, można sięgnąć po suplement na odchudzanie. L- karnityna wspomaga spalanie tłuszczu, a wyciąg z zielonej herbaty wspomaga metabolizm, oczyszczanie organizmu, a także utrzymanie odpowiedniego poziomu glukozy we krwi. Innymi składnikami popularnych suplementów diety wspomagających odchudzanie są: zielony jęczmień, wyciąg z pokrzywy, pieprz kajeński, guarana, a także chrom oraz witaminy z grupy B. Są to substancje bezpieczne dla zdrowia, lecz zawsze trzeba zapoznać się z dołączoną ulotką informacyjną. Trzeba pamiętać, że żaden suplement na odchudzanie nie zastąpi zbilansowanej diety i ćwiczeń, lecz może zintensyfikować ich działanie. Dzięki stosowaniu takich środków, efekty odchudzania mogą być szybciej zauważalne.