Lecznicze zapachy. Olejek muszkatołowy

Lecznicze zapachy. Olejek muszkatołowy

Jest jednym z ciekawszych zapachów, z których korzysta tak popularna dziś aromaterapia. Ponieważ pomaga on w walce z licznymi dolegliwościami, grono jego sympatyków konsekwentnie się poszerza. W jaki sposób olejki eteryczne z nasion drzewa muszkatołowca mogą wspierać nasze zdrowie?

Jak powstaje olejek muszkatołowy?

Olejek muszkatołowy powstaje z gałki muszkatołowej, a dokładniej – z rozdrobnionych nasion drzewa muszkatołowca. Rośnie ono głównie na terenie Indonezji i Sri Lanki, spotkać się z nim można również w Brazylii oraz na terenie Indii Zachodnich. Sam olejek, z którego tak chętnie korzysta aromaterapia, pozyskiwany jest w procesie destylacji z parą wodną. W jaki sposób można go wykorzystać w celach leczniczych?

Olejek muszkatołowy i jego wpływ na nasze zdrowie

Olejek muszkatołowy ma istotny wpływ na nasze zdrowie, a możliwości jego zastosowania są dość szerokie. Pomaga on przede wszystkim tym, którzy odczuwają dotkliwe skutki przejedzenia oraz tym, którzy cierpią z powodu zatruć pokarmowych. Z olejku tego można też korzystać w celu złagodzenia bólu mięśni oraz przy bólach reumatycznych. Jest też ceniony jako lek na uspokojenie, z którego mogą bez obaw korzystać osoby cierpiące z powodu nadmiernego stresu. Olejek muszkatołowy może się też bardzo dobrze sprawdzić jako łagodny środek nasenny, z którego można skorzystać w trakcie kąpieli lub masażu. Inhalacja z dodatkiem tego olejku może się tez okazać korzystna dla serca, szczególnie w chwili, gdy w jego pracy stwierdzono zakłócenia. Olejki eteryczne z gałki muszkatołowej są też cenione przez tych, którym życie utrudniają problemy z wypadającymi włosami.

Sama gałka muszkatołowa jest z powodzeniem stosowana jako przyprawa, która swym korzennym smakiem może urozmaicić każdy posiłek. Olejek, który powstaje w tejże gałki, jest wspaniałym lekiem, który swym niezwykłym zapachem może nam pomóc w walce z licznymi dolegliwościami. Nic dziwnego, że z tego cennego leku tak chętnie korzysta aromaterapia, której w ostatnim czasie poświęca się coraz więcej uwagi.