Sprawdzone pomysły na super kąpiel dla dziecka

Sprawdzone pomysły na super kąpiel dla dziecka

Kąpiel maluszka zapewnia odpowiednią higienę, odświeża oraz ułatwia zasypianie. Jednak nie każdy brzdąc lubi tego typu aktywności. Co zrobić, aby wieczorna kąpiel zawsze była przyjemna dla maluszka i niezbyt kłopotliwa dla rodziców? Dlaczego warto zaopatrzyć się w ręczniki kąpielowe dla dzieci?

Zabawy podczas kąpieli maluszka – dlaczego warto?

Zabawy w wodzie mają mnóstwo zalet – doskonale stymulują rozwój dziecka, pozwalają ćwiczyć koordynację ruchową oraz dostarczają gimnastyki dla mięśni i stawów. Co więcej, dostarczają malcowi nowych wrażeń, jakich nie doświadczy w innych okolicznościach. Wspólna zabawa podczas kąpieli to także świetny sposób na budowanie i wzmacnianie więzi między rodzicem a dzieckiem. Należy jednak pamiętać, iż z zabawami w trakcie kąpieli należy wstrzymać się do ukończenia 3 miesiąca życia – a więc, do czasu, gdy dziecko potrafi już samo utrzymać sztywno głowę.

Ręczniki kąpielowe dla dzieci – nieodłączny element każdej kąpieli maluszka

Ręczniki kąpielowe dla dzieci to bardzo ważny element każdej kąpieli. To właśnie dzięki nim maluszek po wyjęciu z wanienki zamiast chłodu powietrza, poczuje przyjemny, ciepły i delikatny materiał. Ważne, by ręczniki kąpielowe były wykonane z dobrego materiału, ponieważ tylko takie będą cechowały się wysoką chłonnością i przyjemnym, delikatnym dotykiem.

W co warto bawić się z dziećmi podczas kąpieli?

Istnieje mnóstwo skutecznych sposobów na to, by kąpiel w wannie stała się dla maluszka prawdziwą przyjemnością, a nie nielubianym obowiązkiem. Polecanymi zabawami w trakcie kąpieli są:

  • Zabawy pielęgnacyjne: w trakcie kolejnych zabiegów pielęgnacyjnych zaleca się recytować maluszkowi wierszyki i nazywać poszczególne części ciała malca;
  • Zabawa w spienianie wody – do wanny należy wlać niewielką ilość płynu do kąpieli dla dzieci, zadaniem malca jest szybkie poruszanie rączkami i nóżkami tak, aby wytworzyć pianę;
  • Zabawa w gotowanie – należy dać maluszkowi wiaderko, miseczkę oraz inne plastikowe zabawki, które będą pełniły funkcję przyborów kuchennych. Dziecka zadaniem jest przygotowanie potrawy poprzez nalewanie wody no naczyń, dodając do niej gumowe zabawki.
  • Zabawa w zdmuchiwanie piany – gdy malec wytworzy już pianę, samo lub przy pomocy rodzica, trzeba nałożyć ją na dłoń i poprosić dziecko, aby spróbowało zdmuchnąć ją powrotem do wanny.