Wygodne karmienie niemowlaka – co warto wiedzieć?

Wygodne karmienie niemowlaka – co warto wiedzieć?

Karmienie niemowlaka to oczywiście jedno z ważniejszych zagadnień, jeżeli chcemy w odpowiedni sposób zadbać o dziecko. Dlatego też zawsze trzeba się starać o to, aby kupować tylko najlepsze akcesoria, które będą gwarantowały wysoki komfort, a mogą to być na przykład poduszki do karmienia.

Do karmienia trzeba się przygotować bardziej drobiazgowo?

Zauważmy, że jeżeli podczas karmienia wygodę będzie miało zagwarantowane dziecko, ale także matka, to na pewno proces ten będzie przebiegać o wiele bardziej optymalnie i skorzystają na tym oni obydwoje. Dlaczego komfort jest tak ważny? Ponieważ chodzi tu o optymalne bezpieczeństwo fizyczne, co będzie się przekładać także na relaks i spokój psychiczny. Jak wiadomo, mleko jest najlepszym pokarmem dla niemowlęcia i tutaj żaden z naukowców nie będzie mieć żadnych wątpliwości. Nie bez powodu więc światowa organizacja zdrowia rekomenduje przez pierwsze pół roku życia dziecka karmienie tylko i wyłącznie piersią. Dodatkowo będzie to oczywiście także zbliżać dziecko do matki. Warto więc zawsze w takiej sytuacji znaleźć jakieś odpowiednie miejsce no i oczywiście mieć komfortowe podparcie i tu doskonale będą się sprawdzały, chociażby poduszki do karmienia. Zawsze kluczowe będzie to, aby powierzchnia, na której będzie leżeć matka, była miękka i gwarantowała odpowiednie podparcie. Jak się więc okazuje, w praktyce dla wielu opiekunów i rodziców karmienie piersią może generować nawet bardzo dużo problemów, jeżeli nie wykorzystamy wszystkich tych najbardziej cenionych i optymalnych produktów.

Czy każda matka umie karmić dziecko?

Dane statystyczne zresztą bardzo wyraźnie pokazują, że częściej aniżeli można by się spodziewać, matki po prostu nie za bardzo orientują się w tym, w jaki sposób prawidłowo karmi się dziecko. Nie bez powodu więc bardzo dużą popularnością cieszą się usługi położnych, które mogą tutaj naświetlić bardzo mocno te sprawy. A warto zauważyć, że jeżeli ułożenie ciała nie będzie odpowiednie, to ucierpieć i to bardzo może kręgosłup matki, który przecież i tak podczas ciąży jest bardzo mocno obciążony. W konsekwencji więc potem będzie potrzebna fizykoterapia, a przecież wystarczyło tylko wykorzystać na przykład jakieś polecane przez najlepszych terapeutów poduszki do karmienia. Dzięki takim poduszkom przystawienie dziecka do piersi będzie o wiele łatwiejsze i będzie można utrzymać wygodną pozycję. Poza tym warto też zastosować na przykład rożek albo otulacz. Te kwestie absolutnie nie są bez znaczenia, ponieważ kontakt taki będzie ułatwiać wytwarzanie hormonów, które są odpowiedzialne za produkcję i wypływ mleka. To wszystko robi się po to, aby powstała ta szczególna magia i unikalna więź pomiędzy matką a dzieckiem.

Gdzie można kupić poduszki do karmienia?

Oczywiście kwestią o wiele ważniejszą aniżeli nam się wydaje, będzie również to, gdzie konkretnie możemy kupić tego typu poduszki. A są one, jak wiadomo, oferowane na przykład w profesjonalnych sklepach internetowych. Niekoniecznie też od razu będziemy wiedzieli, które produkty wybrać, ponieważ występują one w bardzo wielu różnych wariantach. Powinny być przede wszystkim dopasowane wielkością. Tu w grę będą wchodziły więc absolutnie indywidualne preferencje. Dlatego też niejednokrotnie niezbędne będą bardzo szczegółowe i drobiazgowe konsultacje. Na szczęście w sklepach medycznych lub w innych punktach sprzedażowych, gdzie oferuje się takie poduszki, pracują najbardziej doświadczeni specjaliści, którzy potrafią dopasować takie produkty na przykład do wzrostu matki.